Scroll to top

Board of Directors

Becky Callcott
Becky Callcott
Gensler
Board Chair
Juan Betancur
Juan Betancur
Smith + Gill
Vice Chair
Geoffrey Dauksas
Geoffrey Dauksas
Thornton Tomasetti
Secretary
Matt Gibbons
Matt Gibbons
CIBC
Treasurer
Krisann Rehbein
Krisann Rehbein
Chicago ACE Mentor
Executive Director
Carol Moy
Carol Moy
ACE Mentor Chicago
Program Coordinator
Karrie Kratz
Karrie Kratz
Gilbane
Randall Buescher
Randy Buescher
Epstein
Joe Catalano
Joe Catalano
Michael Baker Intl.
Joe Cliggott
Joe Cliggott
Stantec
Kathy Fanning
Kathy Fanning
Smith + Gill
Joe Cushing
Joe Cushing
Cushing and Company
Aimee Eckmann
Aimee Eckmann
Perkins + Will
April Welch
April Welch
IIT
Patrick (PJ) Kilcoin
Patrick (PJ) Kilcoin
Power Construction
Emily Kocher
Emily Kocher
The Walsh Group
Andrew Lehrer
Andrew Lehrer
ESD

Mike Pedersen
Mortenson
Mark Lucas
Mark Lucas
Jacobs Engineering
Brian McElhatten
Brian McElhatten
ARUP
Christine McGrath Bruer
Christine McGrath
Valerio Dewalt Train
Steve Nalefski
Steve Nalefski
Burns & McDonnell
Criss Paccione-Anderson
Criss Paccione-Anderson
Epstein
Ken Panucci
Ken Panucci
Primera Engineers
Tammy Pearce
Tammy Pearce
GRAEF
Chris Redpath
Chris Redpath
Clune Construction
Steve Siegle
Stephen Siegle
DLR Group
Mark Stantschi
Mark Stantschi
Sargent & Lundy
Jennifer Suerth
Jennifer Suerth
Pepper Construction
Jim Swanson
James Swanson
WSP
Kate Vanzeyl
Kate Vanzeyl
Turner Construction 
Jessica Figenholtz
Jessica Figenholtz
Perkins+Will
Scott Weyman
Scott Weyman
Landlease
Tim Whalen
Tim Whalen
AECOM
Lillian Yan
Lillian Yan
HNTB Corporation
Joseph Dolinarr
Joseph Dolinar
Goettsch Partners

Associate Board

Matt Kirby
Matt Kirby
Michael Baker Intl.
President
Breah Page
Breah Page
Landon Bone Baker
Vice President
Anders Rustin
Anders Rustin
OKW
Treasurer
Pete Alvarez
Pete Alvarez
Turner Construction
Secretary
Dana Al-Qadi
Dana Al-Qadi
AECOM
Stephanie Cotey
Stephanie Cotey
W.E. O’Neil
Connor Farrell
Connor Farrell
Clune Construction
Mntambo Fisher
Mntambo Fisher
Cannon Design
Randy Herbstman
Randy Herbstman
WSP
Stacy Horan
Stacy Horan
Sargent & Lundy
Katrina Fernandez Nova
Katrina Fernandez Nova
Smith + Gill
Andrew Sommerville
Andrew Sommerville
Perkins + Will
Dan Swiatek
Dan Swiatek
Thornton Tomasetti
Mustapha Williams
Mustapha Williams
Gensler